Sklandymo sezonas atidarytas!

Neįprastai anksti pasitaikė savaitgalis su stipriomis oro sąlygomis ir mes su Ringaudu negalėjom praleisti progos paskraidyti po ilgos nesezoninės pertraukos. Abi dienos buvo labai įdomios. Šeštadienį eilėje buvau antras, bet vos lėktuvui grįžus po pirmo pakilimo, ėmė snigti. Maniau jau viskas, nebekilsiu, tačiau po kelių minučių pro sniego šleifą ėmė šviesti saulė ir matėsi gražūs debesys. Aš ore, termikai kelia 2-4 m/s, tik pasikartoja ta pati problema, iš šiaurės ateinantys sniego debesys stumia mane į pietus ir taip atsiduriu Šilutės rajone, apie 50 km nuo Kartenos aerodromo, čia nesninga. Laukiu 20 min, 40 min, 1 val. Diena artėja į pabaigą, o kelyje atgal į Karteną vis dar sninga, tad priimu sprendimą tūpti į Šilutės aerodromą. Didelis įvykis, nes čia tūpiu pirmą kartą, nors būtent šis aerodromas man užaugino sparnus dar vaikystėje. Šilutiškiai, šiek tiek glausčiau sustatę lėktuvus, priima pasaugoti sklandytuvą angare per naktį. Pasisekė, nes snigs. Ačiū jiems už svetingumą ir pagalbą!
Sekmadienį jau 12 valandą oras idealus. Už valandos sukuosi termike bandydamas pasiekti debesų padą. Kilimai iki 2,5 m/s, ne tokie stiprūs kaip vakar, tačiau debesų padas 2000m! Jeigu ne priešinis vėjas, iš tokio aukščio galima parskristi į Karteną be termiko. Tačiau ir su palankiu vėju sklandytojas to nedarytų, juk ką tik pakilau ir reikia išnaudoti visą dieną. Susitinkam su Ringaudu prie Veiviržėnų, jis atskrido iš Kartenos. “Kur skrendam?“ – klausiu. O jis: “Ir taip aišku“. Klausimų nebekyla, juk debesų gatvė driekiasi į Kuršių marias. Sklandytojai žino, kad be variklio ne dažnai pasitaiko proga paskraidyti virš marių. Nagi, ar pakelsit rankas tie, kurie sklandė ten? Virš vandens sukinėjuosi 0-1 m/s termike, vaizdas nerealus! Sunku atitraukti akis, net nepastebiu kaip prabėgo valanda ir reikia traukti atgal į Karteną. Pakeliui sutinku vanagą (ne, ne Benediktą), lengvą sniegą ir be nesklandumų pasiekiu Kartenos aerodromą. Žiauriai šalta, 2000m aukštyje buvo apie -10. Ši žiema tokiai temperatūrai neužgrūdino.

Puikus Ringaudo video apie antrąją skraidymų dieną:

https://www.youtube.com/watch?v=yhz0_GCIS-0&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2_xxWMZ4DiNkN9beLoo08wjEEdHcjhXrvLRl7wpFlLQAQxdpLKvJe_AWc%20
  • Post published:22 kovo, 2020